Skip links

Su İyonizeri Filtreleri

THERMACURE

Su İyonizeri Filtreleri

THERMACURE SU İYONİZERİ FİLTRELERİ

THERMACURE SU İYONİZERİ FİLTRELERİ

İyonize işlemi bir filtreleme işlemi değildir. Bu sebeple cihaza giren suyun temiz olması gerekmektedir.

Avrupa ve Amerika satışlarında ise ön filtre bulunmamaktadır. Çünkü bu bölgelerdeki şebeke sularının temizliği ile ülkemizdeki şebeke sularının temizliği farklıdır.

Üretici firma ile yapılan ortak çalışmalar neticesinde daha temiz ve sağlıklı içme suyu elde etmek için ülkemizde ön filtre kullanılması uygun görülmüştür. Bu amaçla cihaza ve iyonize işlemine özel ön filtreler geliştirilmiştir.

Tüm Thermacure alkali su iyonizer modellerinde 3 adet ön 1 adet iç filtre bulunur. Bu sayede her türlü şebeke suyunu güvenle tüketebilirsiniz.

Ön filtrelerin ömrü 3000 litredir, İç filtrenin ömrü 6000 litredir.

ÖN FİLTRELER

Polipropilen tortu filtresi (mavi etiketli)

Polipropilen filtrenin hassasiyeti 5 mikrondur. Suyun içinde bulunan kum, toprak, koloidal yapıdaki maddeler ile pas, yosun gibi makromolekülleri filtreler. Kendisinden sonra gelen aktif ön karbon filtrenin ve ultra moleküler membran fitrenin düzgün çalışmasını sağlar.

Nominal akış: 2,5lt/dakika

Kasa materyali: polipropilen

Kabul edilebilir su sıcaklık aralığı: 4-30 C

Maksimum çalışma basıncı: 0,4 Mpa (4bar)

Filtre ömrü: 3000lt

Aktif ön karbon filtre (kırmızı etiketli)

Yüksek kalitede aktif karbondan üretilmiştir. Sudaki kimyasal tatları ve kötü tadı alır. Şebeke sularının dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması esnasında suya ilave edilen klor gibi kimyasal maddeleri absorbe ederek suya verdikleri nahoş tatları ortadan kaldırır. Ayrıca suyu kirleten organik maddeleri, ağır metal iyonları, sülfür ve suda çözülmeyen tuzları filtreler.

Nominal akış: 2 lt/dakika

Kasa materyali: polipropilen

Kabul edilebilir su sıcaklık aralığı: 4-30 C

Maksimum çalışma basıncı: 0,4 Mpa (4bar)

Filtre ömrü: 3000lt

Ultra moleküler filtre,

Rafine edilerek işlenmiş nano gözenekli aktif karbondan üretilmiştir. 0.01 mikron filtreleme hassasiyetindeki UF membran filtre, kirliliğe yol açan zararlı organik maddeleri, partikülleri, pası, tortu haldeki kloru ve istenmeyen kokuları absorbe eder ve ortadan kaldırır. Aynı zamanda suyun tadını güzelleştirir.

Nominal akış: 2 lt/dakika

Kasa materyali: polipropilen

Kabul edilebilir su sıcaklık aralığı: 4-30 C

Maksimum çalışma basıncı: 0,4 Mpa (4bar)

Filtre ömrü: 3000lt

Not:

  • Bu filtreler sadece şehir şebeke suyunu filtrelemek için kullanılabilir
  • Su basıncının 4 bar’ın üzerinde olduğu bölgelerde, filtre önüne basınç azaltıcı valf takılmalıdır.
  • Filtre ömrü, bölgesel su kalitesine ve kullanıma göre farklılık gösterir.

İYONİZER FİLTRESİ

Aktif  Gümüş Karbon Filtre

BW-SM1 Su iyonizeri için özel olarak geliştirilmiş ve cihaza en uygun filtredir.

Gümüş kaplı granül yapıdaki aktif karbon, tormalin enerji kürecikleri ve maifanite taşlarından üretilmiştir.

Mineral enerji kürecikleri şeklindeki tormalin, suyun molekül küme sayısını azaltarak ve suda

çözünmüş oksijen miktarını arttırarak iyonizasyonu destekler ve kızılötesi enerji verir.

Maifanite taşları çok yüksek miktarlarda mineral içerir ve sudaki mineral konsantrasyonunu arttırır. Aynı zamanda mikro organizmaları, kurşun, kadmiyum, krom, arsenik ve cıva gibi ağır metalleri yakalar.

Buna ek olarak; aktif gümüş karbon granül yapıdadır ve klor, pestisitler ve herbisitler (canlıları öldüren zirai ilaçlar), atrazin, endüstriyel çözücüler (halojenli hidrokarbonlar), uçucu organik bileşikler (VOC) ve klorlu hidrokarbonlar, poliklorlu bifeniller (PCB), radon, benzen, arsenik, cıva, kurşun, krom gibi ağır metaller, polisiklik aromatik hidrokarbonlar, geosmin, alg toksinleri, endokrin bozucu bileşikler ve diğer mikro-kirleticiler, ilaç ve kişisel bakım ürünleri, tat ve koku oluşturan bileşikler, kloroform ve trihalometan (THM) bileşikleri (Dezenfeksiyon işlemi sırasında klorun organik veya sentetik diğer kimyasal maddeler ile yaptığı bilşikler) filtreler

Filtre ömrü: 6000 lt.

BW-SM1 Ekranlı modelde ekranda kalan filtre ömrü litre olarak görülmektedir.

İç filtrenin değişim zamanı geldiğinde tüm modellerde cihaz alarm çalarak ve ekran ışıkları yanıp sönerek kullanıcıyı uyarmaktadır.

Not:

Filtrenin gerçek ömrü çeşme suyunun kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Suyun tadı ve kokusu kötü gelmeye başladığında lütfen filtreleri değiştiriniz.

Filtre ihtiyaçlarınız için bizi arayabilir, web sayfamızdan ya da online satış sitelerindeki mağazalarımızdan online olarak satın alabilirsiniz.

Filtreler çevir-tak sistemli olduğundan pratik şekilde kendiniz de değişim gerçekleştirebilirsiniz.